Go to Top

Kalite Kontrol

KALİTE KONTROL

Siz müşterilerimize daima daha iyisini, daha kalitelisini sunmak için çalışıyoruz.

Seca Otomotiv & Petrol olarak; rafineri çıkışından başlayarak, siz müşterilerimize teslim edilene kadar uzanan güvenlik zincirinde, akaryakıt ürünlerinin kalite ve güvence kontrolünü kesintisiz biçimde uygulamaktayız.

Üretim Kalitesi

Seca Otomotiv & Petrol olarak, temel hedefimiz; OPET ile birlikte müşterilerimize her zaman güvenli bir ortamda temiz ve kaliteli ürün sunmaktır. Bu amaçla yola çıkarak OPET bünyesinde kurulmuş ve yurt geneline yayılmış 11 Kalite Kontrol Ekibi, tüm OPET istasyonlarını periyodik olarak ziyaret ederek ürün standardı ve istasyon güvenliği ile ilgili denetimleri gerçekleştirmektedir. Ziyaretler sırasında Marker Testi, Kesafet Testi, Su Testi, Ölçek Testi, Topraklama Ölçümleri, Hortum Statik İletkenliği ve SEÇ-G tespitleri yapılmaktadır.

Periyodik Bakım

2002 yılında başlayan Periyodik Bakım Programı 2008 yılından günümüze yenilenerek devam etmektedir. Program kapsamında;

  • Tanklar temizlenerek müşterilerimize daha temiz ürün satışı sağlanmaktadır.
  • Koruyucu alt yapı bakımı, gaz dedektör sistemi bakımı ve tespit edilen acil durumların giderilmesi istasyonlarımızın daha emniyetli çalışmasına katkıda bulunmaktadır.
  • Otomasyon sistemlerinin bakımı yapılarak, müşterilerimize kesintisiz hizmet verilmektedir.
  • Görsel Eleman Bakımı sayesinde kurumsal kimlik elemanlarımızın her zaman bakımlı, sağlam ve temiz görünmesi sağlanmaktadır.
Eğitim

Kalite kontrol ekiplerine, istasyonlarda yapacakları kontrol ve denetimlerde etkin olabilmeleri amacıyla periyodik olarak eğitim verilmektedir. Yapılan eğitimlerde SEÇ-G, Akaryakıt ve Özellikleri, Tehlikeli Ortamlar, İstasyon Alt ve Üst Yapısı, Etkili İletişim, Güvenli Sürüş Teknikleri gibi başlıca konular işlenir.